Helle Thorup er først i Danmark med denne unikke Spa Ritual baseret på økologiske japanske kulprodukter, der har en enormt udrensende effekt på krop og sind!
En udrensende rejse med "det hvide kul". Ritualet indeholder historisk fortælling om kullet, veksel varme i tørsauna og kolde bade, kropspleje med i dampbadet, samt detox drinks og der arbejdes med åndrætsøvelser og akupressur for at berolige sindet og udrense lungerne og krop maksimalt.
Ritualet har stor succes hos Yasuragi Spa i Stockholm og er på vej ud til den internationelle spa verden.
Sauna Chill bookes efter aftale, minimum 4 personer. Pris 399,- pr. person.
Booking KUN per telefon eller mail:
33 12 42 00 eller cph@hellethorup.dk
Få smidt de overflødige kilo, få fornyet energi, smidig hud og styrket helbred!
Start på en frisk med en spaoplevelse, der giver resultat og kan ses og mærkes i krop & sjæl - et ”must” for vinter træt hud og sjæl!
SaunaChill indeholder:
10% på klippekort eller dagsbillet til SaunaChill i forbindelse med Eximia behandling! – maks. effekt for vægttab og udrensning!
1 gang. 399 .-
Se omtale i "cafeen" februar 2011
Booking KUN per telefon eller mail:
33 12 42 00 eller cph@hellethorup.dk